Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

                                                CEDRIK Z DOBŘICHOVA

Cedrik
  
Cedrik se narodil v CHS Z Dobřichova, 24.1. 2006. Jeho otcem je Casanova Optima grata a matkou Nensy Debyró. Cedrika jsem si vybrala z 6 štěňat a jsem šťastná, že jsem si vybrala právě jeho!
 
Cedrik je už dospělý pes, zlatá srst, bílé znaky a neuvěřitelný kořistnický pud kombinovaný s částečnou “hyper”aktivitou z něj dělají společníka, se kterým se člověk nenudí!
 
Pro Cedroně je charakteristické šílěné nadšení do všeho, co se týká sportovní kynologie. Miluje stopy stejně jako obrany. Na poslušnostech je neunavitelný a jako malé štěně odmítal chodit domů ze cvičáku, vždycky se tam vrátil, dostal-li cestou domů za rohem volno. A proto chodí kolem cvičáku od cca 4 měsíců jen a jen na vodítku, ono když vám pes popáté uteče zpátky na plac, postaví se doprostřed a čeká, co za poslušnost mu ještě vymyslíte, ono to není zrovna časově nenáročné:)
 
Na stopách byl vždy šíleně nadšený a zbrklý, ale díky radám a pomoci zkušenějších jsme to zvládli a stopy už nejsou přespolním během na čas, ale sousředěnou prací (ťukťukťuk). Cedrik miluje stopy a na konci by vždycky ještě pokračoval...Takže po pochvale mu dám volno a on přenadšeně běží tu stopu znovu a znovu a znovu:)
 
A obrany? Achjo, pouštěčky...Ale jinak kouše šílěně rád a platí pro tuhle disciplínu to samé, jako pro poslušnosti a stopy...Kdyby ty obrany byly nekonečné, bylo by to pro Cedrika ideální:)
 
Cedrik je prostě nadšenec, který by v rukou lepšího a zkušenějšího psovoda sklízel úspěchy, takhle má paničku, která se na něm učí formou pokus-omyl, ale jemu to nevadí a to je hlavní:) Navíc je šílený závislák. Když už mluvím o jeho kladech, musím připomenout, že Cedrik má výbornou paměť a je chytrý jako opice,navíc je temperamentní a za míčkem skáče bez rozmyslu.
 
S Cedrikem od roku 2008 podnikáme výlety na 25-50km. V tomto roce jsme svou fyzičku prověřili na třech dogtrekových akcích. Začali jsme chodit longy a máme plno skělých zážitků. Dogtrekking se tedy stal další aktivitou, které jsem propadla. Cedrik poctivě ťape a tahá mě do kopců a když zrovna netrekujeme, nebo nejsme na cvičáku, chodíme do okolokladenských lesů.   
 
Na výstavách nás moc nepotkáte, přesto má Cedrik doma velký pohár za V1 CACK, byl dvakrát vystavem v otevření třídě a dvakrát byl výborný.

Rentgeny nemáme, chovnost také ne, ale takovou tu boxeří zkoušku dospělosti - ZVV1 - Cedrik složil. Krom ZVV1 má i FPr2, ZM a ZOP. Budeme se snažit, abychom v nadcházející sezóně složili něco dalšího:) A možná dojde i na ten rentgen:))

Jak už jsem psala, Cedroně bych neměnila. Ale ze začátku to se mnou Cedrik vůbec neměl jednoduché. Ničím se mi nezavděčil, pořád mi něco vadilo... že je moc hubený, že nežere, že není stoprocentně seběvědomé štěně, že se nikdy nedodělá a bude vypadat jako vořech, že je plašan...No prostě, že není jako byl Erik, můj první pejsek. A tak jsme si na sebe dlouho zvykali, zvykali, zvykali až jsme si zvykli a ještě lépe, až jsme se sžili:) Cedrik z výše jmenovaných nedostatků vyrostl:))

Je z něj seběvědomý pes, který ve smečce spřátelených boxíků s přehledem šéfuje, nebo alespoň všem všechno sebere, nic si nenechá líbit (teda nechá jen od fenek, které voní...) a musí u všeho být. Ocas nosí nahoru a protože není rasista, rád okouzluje všechny feny všech ras a velikostí. Co se fyzické sránky týče, už se konečně dodělal a taky rozežral, z čehož mám upřímnou radost! A taky je skvělým společníkem, kterého můžu vzít do vlaku, autobusu, metra, dokonce se plavil i s převozníkem přes Vltavu. A když něčím překvapí, většinou svou pamětí jako slon nebo inteligencí minimálně gorily Koko, pak si prostě řeknu:  "Jojo, to je prostě Cedroň!"

 

....Jo, už je to nějaký pátek, co tenhle článek vznikl, dva roky, přesněji:-)

Na rtg jsme nakonec šli a výsledek a vše kolem najdete v rubrice Zážitky...S výcvikem jsme sekli kvůli spondy a kulhání, které se vracelo po skákacích poslušnostech a podobně. Dlouho si na to nemohl zvyknout, že už necvičíme.

Zůstali jsme u rekreačního dogtreku:-) Reakreačního, protože nehodlám závodit, nýbrž si to užívat...uvidíme, co bude s Cedrikovo kariérou DT psa dále. Je jasné, že nikdo nemládne a tak by bylo ideální rozšířit smečku o dalšího psa, protože Cedrika tahat na těžké treky už asi nemá smysl...Další pes ale asi nebude, protože zbytek osazensta naší psí boudy - našeho domečku nesdílí mé psí nadšení...Cedrik by ho přitom sdílel:-) Ten má štěňata tuze rááááááádheart

 

TOPlist